Ağda Sonrası Kızarıklık Nasıl Geçer?
15 Mayıs 2024

Ağda Sonrası Kızarıklık Nasıl Geçer?

Ağda sonrası kızarıklık nasıl geçer, oldukça aslında basit çözümü olan bir kızarıklık olmasına rağmen bayanlar tarafından oldukça can sıkıcı bir durum haline gelmiştir. Ağda, tüm bayanların bir türlü kurtulamadığı tüylerden kısa süreliğine uzaklaşmak ve temiz kalmak için uyguladıkları işlemdir. Bu işlem süresince oldukça zor anlar yaşanmasıyla birlikte aynı zamanda cilt üzerinde geçici de olsa kızarıklık olması normaldir. Tabi bu süre içinde acil bir akşam yemeği veya önemli bir davete katılmış olmanız işinizi zorlaştırıyor olabilir. Bu tarz kızarıklıklardan hemen kurtulabilmek için ilk olarak ağda yapılan bölgeyi ağda temizleme yağı ile iyice temizlemiş olarak ağda lekelerinden kurtularak yarım saat sonra kısa süre arayla tekrar tekrar yıkayıp kurulama yaparak temiz tutmak gereklidir. Daha sonra ise tam dört farklı kürü deneyerek bu kızarıklıktan hemen kurtulma şansınız olabilir. Gelin bu kürleri birlikte hazırlayalım.

Ağda sonrası kızarıklık için pudra maskesi: Öncelikle seçilen pudranın tamamen doğal olması gereklidir. Bebek pudrası işimize oldukça yarayacak olan pudra seçeneği olarak bilinir. Ortalama 2 yemek kaşığı pudraya kremsi bir kıvam alana kadar alkol içermeyen gül suyu ilave edilir. Kullanılan malzeme miktarı uygulanacak olan bölgeye göre iki katına çıkartılarak maske doğal kıvama getirilir. Daha sonra ağda yapılmış olan bölgeye sürülerek ortalama 15 dakika kadar bekletilir ve bol su ile yıkanarak temiz bir havlu yardımıyla kurulanır. İki saat sonra tüm kızarıklıkların gitmiş olduğunu görebilirsiniz. Aynı şekilde sivilceler de gitmiş olacaktır.

Ağda sonrası kızarıklık için karbonat maskesi: Tahriş olmuş cildi ve kızarıklık derecesi belli olan cildi önlemek veya oluşan kızarıklıklardan kurtulmak için bacaklara ve cilde karbonat maskesi uygulanarak bu şikâyet en aza indirilebilir. Cildi oldukça fazlasıyla rahatlatan bir maske olduğundan dolayı herkes tarafından beğenilen bir maske tarifidir. Öncelikle yarım kâse yoğurt ve karbonat karışımı kremsi kıvam alana kadar iyice karıştırılır ve daha sonra içerisine 1 çay kaşığı şeker ilave edilerek tekrar karışıma devam edilir. Daha sonra ise ağda yapılan ve kızarmış olan bölgeye sürülerek yaklaşık olarak ortalama 10 dakika kadar bekletilir ve sonrasında temiz ılık su ile yıkanır. Kuru bir bez yardımıyla kurulandıktan sonra parmak uçları ile masaj yapılarak vücut rahatlamaya çalışılacak şekilde kan dolaşımı harekete geçirilir.

Ağda sonrası kızarıklık için aloe vera maskesi: Aloe vera oldukça etkili bir bitkidir. Bu bitkiyi genel olarak etrafta oldukça çok fazla görebilirsiniz. Aloe vera çiçeğinin dalını keserek ortasından jele benzer akışkan bir sıvı çıkacaktır. Bu akışkan olan sıvıyı kızarıklık olan bölgeye sürerek yaklaşık yarım saat bekletebilir ve temiz ılık su yardımıyla yıkayarak kurulama yapabilirsiniz. Birkaç saat sonra kızarıklıktan eser kalmayacak duruma gelecektir. Aynı şekilde cildin rahatlayıp ferahlatıcı özelliğini hissetmiş olacaksınız.

Ağda sonrası kızarıklık için şeker ve limon maskesi: Ağda sonrasında oluşan ve kalıcı etkisi olmayan kızarıklık ve sivilce önleyici maske olarak da bilinmesi ile oldukça çok kullanılan bir yöntem haline gelmesi herkes tarafından farklı kıldığı anlamına gelmektedir. Bu kür hem ağda öncesi hem de ağda sonrası uygulanabilecek doğal bir maske olması tercihler arasında ilk sırada yer almasını sağlıyor. Öncelikle 1 yemek kaşığı kadar şeker ve 1 tatlı kaşığı limon suyu özenle karıştırılarak ağda yapılan bölgeye iyice yedirilmesi şartıyla detaylı bir şekilde el yordamıyla sürülür. Daha sonra aradan yaklaşık 15 dakika geçtikten sonra temiz bir suyla yıkanarak iyice kuruma yapılır. Bu maske hem tahrişi hem de sivilce gibi aknelerin giderilmesinde oldukça fayda sağladığı bilinmektedir. Ayrıca cildi oldukça rahatlatıcı bir özelliğe sahiptir.

Ağda Sonrası Kızarıklık Nasıl Geçer Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Kızarıklık Nasıl Geçer?

Kızarıklık Nasıl Geçer?

Haber Bülteni